Antonín Hudeček - Krajina s řekou

Olej na kartonu, 43x58 cm, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, rám.

1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvroby.

3784. Krajina s řekou
Dražba ukončena:28.01.2016 20:09:51
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:20 000 Kč