Antonín Hudeček - Dřevěný kostelík

Olej na plátně, 100x134 cm, signováno vpravo dole A. Hudeček, rám.

1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal krajinářem, kterého zaujala zejména krajina kolem vsi Okoři. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů se opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se stali dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvroby.

Pozn.: Zezadu pozůstalostní razítko. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

3140. Dřevěný kostelík
Dražba ukončena:25.11.2015 20:13:00
Vyvolávací cena:17 000 Kč
vydraženo za:55 000 Kč