Olej na plátně, 45x33 cm. Nesignováno. Na štítku A. Dvořák. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1817 - 1881
Narodil se v Němčicích u Litomyšle. Studoval AVU v Praze u prof. Tkadlíka a Rubena a ve Vídni u prof. Waldmüllera. Vyučoval kreslení v Litomyšli a později v Praze. Ve své volné tvorbě se věnoval hlavně portrétům, s oblibou také zachycoval život obyčejných lidí Litomyšlska a maloval zátiší. Věnoval se rovněž fotografii. V jeho další tvorbě ho zastavila nemoc očí, která vyústila ve slepotu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč