Antonín Dvořák - Návrat z pastvy

Olej na plátně, 45x33 cm. Nesignováno. Na štítku A. Dvořák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 1817 - 1881
Narodil se v Němčicích u Litomyšle. Studoval AVU v Praze u prof. Tkadlíka a Rubena a ve Vídni u prof. Waldmüllera. Vyučoval kreslení v Litomyšli a později v Praze. Ve své volné tvorbě se věnoval hlavně portrétům, s oblibou také zachycoval život obyčejných lidí Litomyšlska a maloval zátiší. Věnoval se rovněž fotografii. V jeho další tvorbě ho zastavila nemoc očí, která vyústila ve slepotu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
82379. Návrat z pastvy
Dražba ukončena:31.08.2022 20:42:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč