Pozn.: Dílo zachycující poklidnou atmosféru rybníka s malou loďkou je pro autora typické námětem, barevností a v neposlední řadě volbou výrazně obdélníkového formátu. Chittussi zde pod vlivem Barbizonské školy vytvořil lyrickou syntézu české krajiny s důrazem na atmosféru. Dílo je potvrzením mistrovství autora, kterému se podařilo zařadit českou krajinomalbu do evropských souvislostí. Doporučujeme náročnému sběrateli českého a evropského umění, které je současně i skvělou investicí.
Olej na dřevě, 14x30 cm. Signováno vlevo dole A. Chittussi. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.
o autorovi: 1847 - 1891
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 700 000 Kč.