Antonín Chittussi - Podzimní krajina

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 40 cm

Olej na dřevě, 26x40 cm. Signováno vlevvo dole Chittussi Paris. Rámováno.
Podzimní krajina Antonína Chittussiho patří k dílům tohoto velikána české krajinomalby 19. století, v nichž autor plně využil výhod práce v plenéru, kterou poznal u malířů barbizonské školy. Z malby promlouvá snaha o bezprostřední zachycení krajinného výjevu, která svědčí o autorově přímém vztahu ke skutečnosti. Obraz díky tomu působí nestrojenou mírně lyrickou atmosférou podzimní přírody. Pro autora je typický zvýšený horizont, harmonický sjednocený kolorit a kultivovaný rukopis. Jemné přechody zelených a zemitých tónů v dolní části díla doplňují odlesky nebe na vodní ploše, vyvážené světlými odstíny oblohy. K působení obrazu přispívá také řešení stromu umístěného na zlatý řez obrazové plochy se suverénně vedenými tahy štětce, které vystihují křehkost větvoví takřka zbaveného listí. Jde o krásnou ukázku díla Antonína Chittussiho, jehož vysoká výtvarná a sběratelská hodnota je naprosto zjevná.

o autorovi: 1847 - 1891

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 700 000 Kč.

vydraženo top posouzeno znalcem doporučujeme
75435. Podzimní krajina
Dražba ukončena:20.04.2022 20:25:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:210 000 Kč