Antonín Brunner - Souznění

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 54x70 cm. Signováno vpravo dole Ant. Brunner. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 84 cm

Velmi krásná ukázka figurální tvorby Antonína Brunnera představuje intimní scénu setkání dvojice v přírodě. Kompozici určuje ústřední postava ženy, kterou zčásti zahaluje lehký přehoz modrých barev. Ladné gesto ruky svědčí o situaci uvolnění a spočinutí. K odhalenému rameni ženy se tiskne druhá z figur v náznaku jemného polibku. Obraz na první pohled zaujme svou ztišenou elegancí a uklidňující intimitou. V paletě převládá přirozená barevnost lidských těl zasazených do přírodního kontextu. Modré odstíny šatu dílu dodávají poetický, lehce snový ráz. Malířské kvality podtrhují plynule vedené linie obou figur stejně jako zacházení s rukopisnou technikou. Jedná se o velmi zdařilou ukázku díla Antonína Brunnera, jíž lze právem přiřknout vysokou výtvarnou i sběratelskou hodnotu.

o autorovi: 1881, Praha - 1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
117385. Souznění
Dražba ukončena:26.06.2024 21:50:51
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč