Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 91 cm
Olej na plátně, 44x81 cm. Signováno vpravo dole Ant. Brunner 1907. Rámováno.
Předložená olejomalba od Antonína Brunnera představuje zobrazení mořského pobřeží. Vlny narážejí na mohutné kameny, voda pění a vytváří dramatickou náladu scény zasazenou do temné noci. Výraznou smaragdovou barevnost mořské hladiny prosvětluje měsíční světlo, které dopadá na střed obrazové kompozice. Horizont je posazen vysoko, a proto hlavní pozornost je věnována detailnímu zobrazení struktury kamenů a mořských vln. Dílo je nepochybně kvalitní ukázkou tvorby Antonína Brunnera a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1881, Praha - 1958
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč