Antonín Brunner - Noc na mořském pobřeží

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 91 cm

Olej na plátně, 44x81 cm. Signováno vpravo dole Ant. Brunner 1907. Rámováno.

Předložená olejomalba od Antonína Brunnera představuje zobrazení mořského pobřeží. Vlny narážejí na mohutné kameny, voda pění a vytváří dramatickou náladu scény zasazenou do temné noci. Výraznou smaragdovou barevnost mořské hladiny prosvětluje měsíční světlo, které dopadá na střed obrazové kompozice. Horizont je posazen vysoko, a proto hlavní pozornost je věnována detailnímu zobrazení struktury kamenů a mořských vln. Dílo je nepochybně kvalitní ukázkou tvorby Antonína Brunnera a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1881, Praha - 1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
103937. Noc na mořském pobřeží
Dražba ukončena:25.10.2023 20:23:09
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 25.10.2023 20:20:09 7055
3 000 Kč 20.10.2023 22:26:14 11372