Antonín Brunner - Andělské objetí

Olej na kartonu, 69x105 cm. Nesignováno Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 119 cm

Malíř Antonín Brunner je sběratelské i odborné veřejnosti velmi dobře znám jako prvotřídní figuralista a krajinář, tvůrce děl se silným dekorativním a estetickým účinkem. Obraz Andělské objetí je krásnou ukázkou jeho figurální tvorby. Na kartonu pozorujeme dvě alegorické postavy typicky dětského věku v objetí při letmém polibku. Spojení těl vytváří uklidňující pyramidální kompozici na volném pozadí. Paleta obrazu je charakteristicky jasná, lehká a živá. Pozadí malíř pojednal tak, jako by z něho samotného vystupovala záře, která se rozplývá v prostoru výjevu. Kompozici oživuje výborně malířsky zvládnutý detail květin a hroznů v předním plánu obrazu. Jedná se o reprezentativní ukázku Brunnerova malířského estetismu s nesporně vysokou hodnotou.

o autorovi: 1881, Praha - 1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč

posouzeno znalcem
123537. Andělské objetí
Zbývá:6 dnů, 21 hodin
Konec dražby:25.09.2024 22:16:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč