Antal Neogrady - Dáma se slunečníkem

Olej na kartonu, 56x77 cm. Signováno vlevo dole Neogrády A. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu parketáž. Dílo pochází z 30. let 20. století.

Nejdelší strana: 90 cm

Příjemná lehká barevnost, kompozice s akcentem na zlatém řezu a důraz na smyslové působení obrazu: těmito prvky se vyznačuje výrazový repertoár Antala Neogradyho, který studoval na výtvarných školách v Budapešti a v Mnichově. Výjev dámy s parapletem, která se prochází po rozkvetlé louce, lze zařadit k jeho zralým a vizuálně efektním krajinářským pracím, ve kterých se prosazuje impresionistické pojetí malby. Vedle kompozice na první pohled zaujme krásné barevné řešení a neotřelá práce s technikou. Autor volil prosvětlenou paletu přírodních barev, která takřka dokonale navozuje dojem teplého letního dne. Neotrocký rukopis podporuje vizuální účinek barevných ploch a přechodů, které jsou plně v souladu se snahou o vystižení atmosféry výjevu. Obraz představuje velmi zdařilou výtvarnou práci, která tvorbu Antala Neogradyho prezentuje v její ryzí malířské kvalitě.

o autorovi: 1861 – 1942
Maďarský malíř slovenského původu.

114094. Dáma se slunečníkem
Dražba ukončena:24.04.2024 20:13:09
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč