Olej na kartonu, 23x35 cm. Signováno vlevo dole M. Dvořáková. Rámováno.
Nejdelší strana: 43 cm
o autorovi: 1924 – 2013
Malířka, grafička, zpěvačka. Narodila se v malířské rodině, studovala AVU u profesorů Obrovského, Nechleby, Mináře a Silovského. Malovala figury, krajiny, zátiší a kytice, věnovala se i portrétní malbě. Byla členkou Svazu výtvarných umělců v Praze a členkou Jednoty umělců výtvarných. Její dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.