Olej na plátně, 55x70 cm. Signováno vlevo dole Angelo Zeyer. Nerámováno.
Pozn.: Malba mírně poškozena.
o autorovi: 1878 - 1945
Narodil se v Praze. Byl synovcem spisovatele a básníka Julia Zeyera. Studoval na malířské akademii pod vedením Václava Brožíka. Podnikl studijní cesty po Evropě a severní Africe. V malbě byl ovlivněn francouzským fauvismem a z části také expresionistickým způsobem malby. Jeho práce byly vystavovány v Krasoumné jednotě i ve Spolku výtvarných umělců Mánes. Jeho akvarely jsou právem považovány za mimořádná díla vytvořená touto technikou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 11 000 Kč