Říční kámen, zlacení, podstavec ořechové dřevo, celková výška cca 37 cm. Značeno vespod.
o autorovi: 1933 – 2016
Slovenský sochař, malíř, keramik.
Studoval na uměleckoprůmyslových školách v Bratislavě a na VŠUP v Praze. Po studiích se usadil v Podunajských Biskupiciach, kde žil a tvořil až do konce života. Námětem jeho prací byli pastevci, poutníci, bojovníci, křesťanská i pohanská témata.