Andreas Borelli - Mistrovské italské housle

Andreas Borelli, Parma 17??
Výtečný mistrovský nástroj z dílny toho mistra se objevuje velmi vzácně. Daleko více jsou k vidění nástroje francouzské z Mirecourtu stavěné ve stylu Borelliho, které jsou ale z 2. poloviny 19. století. Uvnitř těchto dražených houslí je vlepena původní tištěná vinětka, pouze u data zhotovení nástroje jsou poslední dvě číslice psané a hůře čitelné. Housle jsou odborně zrestaurované, takže lze o to více obdivovat kvalitní, krásný zlatooranžový lak se světle červeným odstínem. Vrchní smrková deska i spodní javorová deska disponují špičkovým rezonančním dřevem. Nejen práce, ale i zvuk houslí je vskutku mistrovský.

Předpokládaná cena za tento mistrovský nástroj je 2 000 000- 2 500 000,- Kč

Pozn.: Přiložen znalecký posudek soudního znalce s mezinárodní působností Mgr. Jaroslava Svěceného.

o autorovi: Italský mistr houslař 1. pol. 18. století

top
Andreas Borelli
79523. Mistrovské italské housle
Zbývá:78 dnů, 20 hodin
Konec dražby:21.09.2022 20:00:00
Vyvolávací cena:1 000 000 Kč