Kombinovaná technika, 140x100 cm. Signováno vpravo dole Andrea Ehret 2024. Nerámováno.
Nejdelší strana: 140 cm
o autorovi: 1978
Pochází ze slovenských Michalovců. Studovala na Prešovské univerzitě na Slovensku a Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v České republice. Její díla působí jakoby z jiného světa. Čerpá ze studií umění a arteterapeutické praxe, využívajíc intuici, výraz a gesta jako nástroje osobní transformace a reflexe. Její intuitivní přístup je ovlivněn východní filozofií. Každý obraz považuje za vyjádření vnitřního světa – za meditativní proces, ve kterém je barva vrstvena v kombinaci s kaligrafickým prvkem. Jak sama řekla o své malbě, „je tu touha po zážitku jako ve snu, kde magické stává se skutečným.“
Její díla byla zastoupena na četných výstavách v USA, New Yorku, Los Angeles, Velké Británii, Londýně, Švédsku, Nizozemsku, Německu, Číně i Jižní Korey, Austrálii a Itálii. Její díla jsou v soukromých i galerijních sbírkách po celém světě.
Získala mnohá mezinárodní ocenění včetně The Red Dot Miami Award, Global Art Awards Tokyo / Abstract Art Master/ , Caravaggio International Prize /Master of Art/, atd. V letech 2021 a 2022 vyhrála mezinárodní grant francouzské vlády ´Chateau d' Orquevaux Residency´ ve Francii jako součást ceny Denise Diderota.