Olej na plechu, 30x25 cm. Signováno dole uprostřed A. Mánes 1874. Rámováno.
Nejdelší strana: 40 cm
Předložená olejomalba je vysoce hodnotnou ukázkou té části díla Amálie Mánesové, v níž se tato česká malířka soustředila na studie květin. Kytice se vyznačuje velmi pečlivým zachycením jednotlivých květů, citlivou pozorností k detailům a zcela přesvědčivou barevností. Jemná práce se štětcem skvěle vystihuje křehkost okvětí i drobné rozdíly v jejich struktuře. Neutrální pozadí zaručuje perfektní vyjádření prostorovosti. Vedle kvalit technického provedení malby je třeba vyzdvihnout vysokou estetickou úroveň, patrnou i v naaranžování kytice se zastoupením různých barevných odstínů a květinových typů. Nabízená malba prezentuje dílo Amálie Mánesové v jeho vrcholné podobě.
o autorovi: 1817 – 1883
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.