Amálie Mánesová - Kytice

Olej na plátně, 36x26 cm. Monogramováno vpravo dole A.M. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 46 cm

Předložená ukázka tvorby Amálie Mánesové zachycuje studii kytice na neutrálním pozadí.  Stonky rostlin jsou svázány, poupata se vymezují na pozadí zelených listů. Svěží barevnost květin dovršuje jemný rukopis provedený s velkým citem pro detail a smyslem pro předání krásy každodennosti. V této olejomalbě umělkyně prokázala hluboký cit pro pozorování rostlin a zachycení jejích půvabu pomocí křehké a citlivé malby. Tvorba Amálie Mánesové představuje vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácího umění 19. století, kterou vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.

o autorovi: 1817 – 1883

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.

posouzeno znalcem
128540. Kytice
Zbývá:5 dnů, 18 hodin
Konec dražby:27.11.2024 20:37:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:9 000 Kč