Olej na plátně, 54x70 cm. Signováno vpravo dole Al. Schneiderka. Rámováno.
Nejdelší strana: 86 cm
o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.