Alois Schneiderka - Rej masek

Olej na plátně, 28x36 cm. Signováno vlevo dole Schneiderka Al. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

111339. Rej masek
Dražba ukončena:28.02.2024 20:15:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč