Alois Schneiderka - Podvečerní nálada v Krasenském kostelíku

Pastel. 34x42 cm. Signováno vpravo dole Al.Schneiderka. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

302567. Podvečerní nálada v Krasenském kostelíku
Dražba ukončena:09.12.2019 20:16:44
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 800 Kč