Alois Schneiderka - Horské štíty

Pastel. 24x32 cm. Signováno vpravo dole Schneiderka. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1958
Narozen ve Valašském Meziříčí. Studoval na výtvarných akademiích ve Vídni a Paříži. Studijní cesty podnikal po Itálii, Španělsku, Francii, Bulharsku, Německu a Turecku. Později působil jako kulturní atašé v Bulharsku, kde restauroval památky byzantského umění. Závěrečnou část života prožil na svém rodném Valašsku, kde maloval motivy Beskyd za mlhavých, deštivých dnů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 440 000 Kč.

38584. Horské štíty
Dražba ukončena:11.12.2019 19:41:07
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 800 Kč