Alois Moravec - Nad Kozlovským jezem

Olej na kartonu, 55x67 cm. Signováno vpravo dole Alois Moravec 21. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 76 cm

Poetická kompozice od Aloise Moravce zobrazuje dramatický okamžik, který se odehrává u nočního jezera. Kompozice je redukována na dvě postavy, které jsou hlavními hrdiny výjevu. Vidíme muže, který stojí obracený zády k divákovi a dívá se do dálky, po jeho pravici spatřujeme ženu, která v dramatickém gestu zakrývá obličej rukama a je mírně natočená k divákovi. Pozice jejího těla je velice výmluvná a přiměje diváka soucítit s osudovou chvílí, která se na obraze nepochybně odehrává. V pozadí vidíme hory, které uzavírají obrazový prostor, a spolu se stromy se odrážejí v jezeru ve středu kompozice. Velice potlačené barevnosti dominují temné tóny, které prosvětlují zemité odstíny a světlé tahy. Jedná se o vysoce kvalitní ukázku tvorby Aloise Moravce, žáka Švabinského a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1899 - 1987

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč

96600. Nad Kozlovským jezem
Dražba ukončena:29.06.2023 20:53:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč