Nejdelší strana: 88 cm
Olej na plátně, 70x50 cm. Signováno vpravo dole A. Moravec. Rámováno.
Předložená olejomalba „Na dvorku“ od Aloise Moravce představuje pohled na kompozici zobrazující výjev z každodenního života na venkově. Ve středu kompozice se nachází mladá dívka ve žlutých šatech, která je otočená na divákovu stranu a hledí do dálky zamyšleným pohledem. Postava ženy, která je k nám nejblíž, drží velký dřevěný lavor, vedle se nachází postava muže s výrazným profilem. V pozadí zmíněných figur vidíme postavu dívky opouštějící místnost. Barevnost kompozice je pojednána v teplých zemitých tónech, na jejichž pozadí se vymezují jasné žluté odstíny. Jedná se o vysoce kvalitní dílo Aloise Moravce a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1899 - 1987
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč