Alois Lukášek - Podzim v aleji

Olej na kartonu, 70x50 cm. Signováno vpravo dole Lukášek. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 90 cm

V díle Aloise Lukáška se projevuje sklon k uvolňování rukopisu a impresivnímu vnímání přírody, které plně vyhovovalo autorovu zaujetí krajinomalbou. Nabízený obraz je toho zářným dokladem. Malbu podzimní aleje Lukášek pojal jako vyjádření přímého vztahu k příznačnosti zobrazeného motivu, tedy ubíhající cesty lemované stromořadím. Svoboda se zacházením s technikou se prosazuje v rychlých skvrnitých úderech štětce stejně jako v zacházení s paletou, které dominuje teplá příjemná barevnost. Práce se strukturou malby, ale i s perspektivou současně podporuje realistické vyznění. Obraz představuje zdařilou a atraktivní ukázku zralého díla Aloise Lukáška, která se vyznačuje nenásilnou živostí a malířskou dynamikou.

o autorovi: 1911-1984

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč

117275. Podzim v aleji
Dražba ukončena:26.06.2024 21:24:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč