Alois  Kirnig - Náměstí s kostelem

Olej na plátně, 47x37 cm, signováno vpravo dole, datováno 1905, rám.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1840, Praha - 1911, Praha
Od 14 let žák pražského malíře Lepié, poté stuidum na pražské akademii umění (prof. Haushofer). Byl také žákem Ed. Schleicha st. v Mnichově. Roku 1866 si v Praze otevřel soukromou školu krajinářskou. Malíř a krajinář. Vystavoval na různých místech u nás, ale poměrně často také ve Vídni a Drážďanech.

Pozn.: Rám poškozen.

1519. Náměstí s kostelem
Dražba ukončena:26.11.2014 19:18:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč