Olej na plátně fixovaném na kartonu, 47x32 cm. Signováno vpravo dole Al. Kalvoda. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu autorské razítko.
Alois Kalvoda je právem považován spolu s Josefem Ulmanem za nejúspěšnějšího malíře tzv. Mařákovy školy. Věnoval se velké šířce námětů a pohledy na různá zajímavá místa a zákoutí hrají v jeho tvorbě nezastupitelnou roli. Pohled na Prahu představuje skvělou ukázku plenérové tvorby. Vyrovnaná kompozice dává vyniknout malířsky skvěle ztvárněné hře světla a stínu, který vytváří obrazce na ústřední cestě a stává se tak hlavním motivem. Jemně naznačené pozadí pokládá otázku, kam cesta vede a nechává naplno vyznít atmosféře poklidného letního dne, která celým výjevem prostupuje. Díla Aloise Kalvody jsou stabilně vysoce ceněna.
pozn.: Rám i malby mírně poškozeny. Vzadu autorské razítko.
o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.