Olej na překližce, 25x36 cm. Signováno vpravo dole A. Kalvoda. Rámováno.
Olej na překližce, 25x36 cm. Signováno vpravo dole A. Kalvoda pozdější autorskou signaturou. Rámováno.
pozn.: Dílo, pro Kalvodovu tvorbu typické inspirací prostými motivy, vychází jak z pevného základu Mařákovy školy, tak je zde zřejmá inspirace plenérovou tvorbou Antonína Chittussiho, k jehož odkazu se Alois Kalvoda hlásil. Na obraze jsou patrné jisté tahy štětcem, drobné akcenty výrazné červené a modré kontrastující s celkovým jemným barevným vyzněním a autorovo mistrovství se potvrzuje při práci se světlem, kdy vnímáme nesmělé sluneční paprsky prostupující vrbovými větvemi a doplňujícími kompozici kresbou stínů na louce. Dílo vhodně doplňuje zdobený rám.
o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.