Nejdelší strana: 58 cm
Olej na plátně, 58x42 cm. Signováno vpravo dole Al. Kalvoda 1900. Rámováno.
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předložená olejomalba je dílem Aloise Kalvody, žáka slavné krajinářské školy Julia Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění. Ve středním plánu obrazové kompozice je zobrazena vesnice, která se nachází uprostřed horské krajiny. Vysoce posazený horizont umožňuje divákovi sledovat únik přírody do dálky, kterou uzavírá výrazná horizontála skal v pozadí obrazové kompozice. Bezprostřednost zachyceného výjevu a jeho odvážná sytá barevnost svědčí o jednoznačném mistrovství autora. Dílo „Olomoučany u Blanska“ bezpochyby tvoří kvalitní ukázku tvorby Aloise Kalvody, jehož tvorba je stabilně vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a doporučujeme jej jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.