Olej na kartonu, 20x30 cm. Signováno vlevo dole Al. Kalvoda. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 42 cm
Světlá, vzdušná krajina vystavěná na širokých pruzích polí a luk, které se v jemných valérech zelené a okrové rozbíhají k vzdáleným modravým horizontům. Kalvoda zde uplatňuje svůj typický smysl pro prostor a světlo: jednoduchý motiv je podán s malířskou jistotou, bez zbytečných detailů, přesto s živou strukturou tahu štětce. Vpravo kompozici ukotvuje skupina stromů a keřů, která vytváří příjemný kontrast k otevřené krajině a zdůrazňuje letní, slunnou atmosféru.
Dekorativní, harmonické dílo oblíbeného českého krajináře, vhodné do interiéru a sběratelsky atraktivní pro svůj čistý rukopis a klidnou náladu.
o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.