Alois Kalvoda - Husy na rybníčku

Olej na kartonu, 32x38 cm. Signováno vlevo dole A. Kalvoda. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 45 cm

Tato malba Aloise Kalvody nabízí poetickou ukázku tvorby jednoho z nejžádanějších českých krajinářů. Kalvoda zde prokazuje svoji jedinečnou schopnost reagovat na příznačnost krajiny trefnou volbou výrazových prostředků. Scéna představuje pohled na husy u rybníka, jejíž kulisu vytváří vesnické stavení. Harmonicky vystavěnou kompozici s rybníkem a chalupou na pravé straně uzavírá shluk štíhlých kmenů bříz. Přesvědčivá barevnost, která vyjadřuje svěží pocit z místa, pracuje se světlými odstíny zelené, modré a okru. Upozornit je třeba i na zkušenou techniku s viditelnými tahy štětcem. Obraz doslova dýchá jasnou vzdušnou atmosférou slunného dne v tradičním prostředí. V díle je zřetelně patrný Kalvodův pozorovatelský cit, zaujetí charakterem lokality i perfektní zvládnutí techniky. Koupi obrazu lze jedině doporučit.

o autorovi: 1875, Šlapanice u Brna - 1934, Běhařov u Klatov

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
115446. Husy na rybníčku
Dražba ukončena:29.05.2024 20:00:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč