Olej na plátně, 75x90 cm. Signováno vpravo dole Ježek A. 31. Rámováno.
Pozn.: Mimořádné dílo tohoto autora, a to jak námětem, kdy se Alois Ježek odchýlil od svých typických pražských zákoutí, tak technikou. Olejů tento velmi precizní tvůrce akvarelů vytvořil skutečně jen velmi málo. I proto se dá říci, že se jedná o mistrovské dílo tohoto autora. Výraz ve tvářích postav je přesným odrazem autorovy zkušenosti z cest po bývalé Jugoslávii, které podnikl v rámci studií a zůstaly mu trvale vryty do povědomí. Zobrazené postavy nás přenesou mezi krásnou a divokou přírodu Balkánu a její obyvatele. Dílo vyniká jak lidskostí, tak skvělou technikou a právem patří mezi nejlepší díla Aloise Ježka.
o autorovi: 1887 - 1943
Narozen v Praze. Studoval UMPRUM u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty podnikl do Německa, Rakouska a Jugoslávie. Tvořil převážně akvarely a perokresby s motivy ze staré Prahy a okolí.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.