Alois Ježek - Staří Balkánci

Olej na plátně, 75x90 cm. Signováno vpravo dole Ježek A. 31. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Mimořádné dílo tohoto autora, a to jak námětem, kdy se Alois Ježek odchýlil od svých typických pražských zákoutí, tak technikou. Olejů tento velmi precizní tvůrce akvarelů vytvořil skutečně jen velmi málo. I proto se dá říci, že se jedná o mistrovské dílo tohoto autora. Výraz ve tvářích postav je přesným odrazem autorovy zkušenosti z cest po bývalé Jugoslávii, které podnikl v rámci studií a zůstaly mu trvale vryty do povědomí. Zobrazené postavy nás přenesou mezi krásnou a divokou přírodu Balkánu a její obyvatele. Dílo vyniká jak lidskostí, tak skvělou technikou a právem patří mezi nejlepší díla Aloise Ježka.

o autorovi: 1887 - 1943
Narozen v Praze. Studoval UMPRUM u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty podnikl do Německa, Rakouska a Jugoslávie. Tvořil převážně akvarely a perokresby s motivy ze staré Prahy a okolí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.

57329. Staří Balkánci
Dražba ukončena:31.03.2021 22:29:51
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč