Olej na kartonu, 50x42 cm. Signováno vlevo dole A. Bílek. Rámováno.
Dílo autora, který je znalci vysoce ceněn, je ukázkou moderního pojetí figurální malby postavené na solidním malířském základu a svěle zvádnuté technice. Výrazná barevná paleta podtrhuje námět jehož ústředním motivem je ženská postava ve stylizované krajině a umocňuje osobitý autorův projev. Alois Bílek získal bohaté zkušenosti s moderními malířskými směry za svého pobytu v Paříži, kam na základě Hlávkova stipendia odcestoval v roce 1913 a kde setrval dlouhých 15 let. Zde se dokázal prosadit a stal se jedním z uznávaných přestavitelů českého malířství v západní Evropě. Dílo doporučujeme nejen jako typickou ukázku tvorby Aloise Bílka, ale také jako investiční příležitost.
o autorovi: 1887 - 1961
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 564 000 Kč.