Olej na plátně, 33x41 cm, signováno vlevo dole A. Bílek, rám.
1887, Slupy u Tábora - 1961, Praha
Student technického učení, ze kterého přesídlil na Akademii v Praze (prof. Pirner). Malíř zátiší a podobizen. Na delší čas se usadil v Paříži, kde byl pravidelným účastníkem místních výstav.
Pozn.: Malba místy opadaná. V malbě krakeláž.