Alois Wierer - Pod Pražským hradem

Olej na kartonu, 60x45 cm, signováno vpravo dole A. Wierer, rám.

1878, Praha – 1945, Praha
Žák Pražské akademie (1902-1904; prof. Fr. Thiele) Často se zabýval biedermajerovskými náměty. Rád tvořil díla ze staré Prahy. Žil a maloval taktéž v Americe. Zemřel na konci války. Motivy jeho obrazů se objevují i na žánrových a uměleckých pohlednicích.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

5369. Pod Pražským hradem
Dražba ukončena:28.09.2016 20:33:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč