Alois  Kirnig - Žena u horského jezera

Olej na plátně, 36x45 cm. Signováno vpravo dole Alois Kirnig. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Naděždou Blažíčkovou - Horovou a PhDr. Michaelem Zachařem. Restaurováno.

o autorovi: 1840 - 1911
Narodil se v Praze. Ve 14 letech byl žákem pražského malíře Lepié, cestoval po Čechách a kreslil zejména městskou architekturu. Později studoval na akademii v Praze u prof. Haushofera a v Mnichově u prof. Schleicha. Cestoval po Německu, Itálii, delší pobyty byly v Neapoli a na Capri. V Praze založil soukromou krajinářskou školu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
81414. Žena u horského jezera
Dražba ukončena:27.07.2022 20:44:48
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:30 000 Kč