Alfred Šnábl - Stromy u vody

Olej na plátně, 54x70 cm, signováno vlevo dole Šbnábl 1948, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

Jemná stylizace, civilní vyznění a sjednocená příjemná paleta. Těmito rysy se vyznačuje předložená scéna se stromy u vody od Alfreda Šnábla. Kompozici výjevu určuje dvojice mohutných stromů, které se tyčí nad břehem rybníka. Jejich tvary autor zjemnil do podoby plynulých oblých linií, které uzavírají plastické kmeny. Koruny stromů v jeho podání působí měkce jako lehké podušky. Také křivky břehů jsou plynulé a neostré, a evokují tak dojem přívětivosti a otevřenosti krajiny. Paleta obrazu je zcela ve shodě s tvarovými kvalitami malby umírněná a vyvážená. Okrové a hnědé barvy doplněné o žluté odstíny výborně navozují dojem teplého slunečního svitu na sklonku dne. Alfred Šnábl se na tomto zdařilém díle prezentuje jako autor schopný vyjádřit přirozenou vlídnost krajiny.

o autorovi: 1901 - 1968
Malíř. Studoval na UMPRUM v Praze u J. Bendy a F. Kysely a na AVU v Praze u M. Švabinského, K. Krattnera a W. Nowaka. Portrétista, krajinář, grafik a ilustrátor. Zasedal v kabinetu Ministerstva školství a kultury jako znalec výtvarných umění.

doporučujeme
123477. Stromy u vody
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:16:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč