Alfréd Kindler - Podzimní městečko

Tempera na sololitu, 35x40 cm. Signováno vlevo dole Kindler. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

Podzimní městečko Alfréda Kindlera nabízí poetický pohled na náměstí s kostelem podaný v suverénní malířské zkratce. Kindler na tomto výjevu uplatňuje svůj vrozený smysl pro utváření kompozice a vyjádření prostoru redukovanými prostředky. Perfektně tak vyzdvihuje monumentalitu, ale i typický kolorit městečka. Oproštěná do hněda laděná barevnost odpovídá zvolenému motivu podzimního období, ale i autorově průpravě v grafických technikách. Zkušená práce s nanášením barvy působí vizuálně přitažlivě, stejně jako příznačné utváření obrazového prostoru, které připomene ilustraci. Tuto malbu lze bezpochyby řadit k vysoce kvalitním ukázkám krajinářské tvorby Alfréda Kindlera, ve které se projevují příznačné prvky jeho osobitého malířského projevu.

o autorovi: 1925 – 2019
Grafik, malíř, textilní výtvarník. Vyučil se litografem, studoval u prof. Hosáka litografii, za války začal pracovat jako návrhář textilu. V malbě byl autodidaktem, na studijním pobytu byl v Bavorsku. V textilní tvorbě se věnoval gobelínům, v grafice vytvářel především dřevořezy. Zabýval se také keramikou. V malbě tvořil hlavně krajiny. Samostatně vystavoval v Čechách.

123648. Podzimní městečko
Zbývá:7 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.09.2024 21:37:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 200 Kč