Alfréd Justitz - Usedlost

Olej na plátně, 70x70 cm. Signováno vlevo dole Justitz 25. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 73 cm

Předložená olejomalba je dílem vynikajícího představitele domácí umělecké scény Alfréda Justitze a zobrazuje pohled na usedlost pod vysokými vertikálami stromů. Kompozice je pojednána pomocí zdrženlivé tlumené palety, která určuje náladu zobrazeného výjevu ponořeného do nemluvného ticha. Autorův dynamický rukopis redukuje kompozici na základní tvary silnými tahy štětcem. Expresivní poloha tohoto díla k nám promlouvá otevřenou řečí a nechává nepochybně silný dojem, který přiměje se zamyslet nad její významem. Dílo Alfréda Justitze se dlouhodobě těší vysokému sběratelskému zájmu a je nepřehlédnutelné v kontextu domácího umění první třetiny 20. století.

o autorovi: 1879 - 1934

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
121221. Usedlost
Dražba ukončena:28.08.2024 20:57:11
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:48 000 Kč