Nejdelší strana: 55 cm
Kombinovaná technika, 35x48 cm. Signováno vpravo dole A. Justitz. Rámováno, pod sklem.
Předložené dílo pochází od jedné z nejvýraznějších osobností českého moderního malířství. Alfréd Justitz studoval u Jana Kotěry, později přešel na Akademii výtvarných umění. Zásadním momentem jeho životní dráhy se stal pobyt ve Francii, kde se Justitz setkal s díly mistrů francouzského umění. Blízkost francouzskému malířství lze rozpoznat též na figurální kompozici Pikniku s postavami zasazenými do přírodního rámce. Rychle nahozené scéně dominuje výrazný kolorit, postavy jsou podány ve zkratce, pomocí níž umělec bravurně vyjádřil objem lidských těl. Toto řešení může připomenout cézannovské akty, s nimiž se autor mohl seznámit při pařížském pobytu. Skvěle zvládnutá technika a malířská bravura svědčí o talentu tohoto tvůrce, jehož díla jsou jak v odborných, tak sběratelských kruzích zcela oprávněně stále více oceňována.
o autorovi: 1879 - 1934
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 950 000 Kč