Alfons Mucha - Zlatá Praha

Hlubotisk, 42x30 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha. Rám, sklo.

Stav: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

86917. Zlatá Praha
Zbývá:2 dnů, 3 hodin
Konec dražby:07.12.2022 20:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 100 Kč