Alfons Mucha - Žena na trůnu

Litografie, 5x6 cm, signováno vlevo dole v tisku Mucha, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

16565. Žena na trůnu
Dražba ukončena:28.02.2018 18:49:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč