Alfons Mucha - Velkoformátový kalendář 1903 - Thiéry Ainé & Sigrand

Na přední straně barevná litografie nalepená na kartonu od Alfonse Muchy. Uvnitř kalendáře dobová ilustrace. Rozměry 32x24 cm.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

vydraženo top doporučujeme
81735. Velkoformátový kalendář 1903 - Thiéry Ainé & Sigrand
Dražba ukončena:17.08.2022 20:12:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč