Alfons Mucha - Podzim

Litografie, 102x53 cm. Signováno vlevo dole v tisku Mucha. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 105 cm

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

152416. Podzim
Dražba ukončena:28.01.2026 21:08:17
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč