Alfons Mucha - Pano Byzantská dívka

Tisk na látce 78x80 cm. Signováno vpravo dole Mucha Rámováno.

Stav: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

38021. Pano Byzantská dívka
Dražba ukončena:27.11.2019 22:05:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč