Alfons Mucha - Na břehu

Litografe, 20x15 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

21392. Na břehu
Dražba ukončena:28.06.2018 18:21:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 300 Kč