Alfons Mucha - L'habitation pratique

Litografie, 38x30 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha 1903. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 42 cm

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

84268. L'habitation pratique
Dražba ukončena:12.10.2022 21:13:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč