Alfons Mucha

60712. La primavere

popis: Bronz, 23x9 cm. Rozměr s rámem: 38x24 cm. Značeno Mucha.

Pozn.: Novodobý odlitek

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

zbývá: 8 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.06.2021 19:46:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 7 000 Kč