Alfons Mucha - La Plume, Alphonse Mucha et son oeuvre

Kniha, 25x18 cm. Vydáno v Paříži 1897. Obsahuje 127 ilustrací.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

31833. La Plume, Alphonse Mucha et son oeuvre
Dražba ukončena:16.05.2019 18:55:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč