Alfons Mucha - Květinářka

Litografie, 15x11 cm. Signováno vpravo dole Mucha. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

24368. Květinářka
Dražba ukončena:14.11.2018 21:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 900 Kč