Alfons Mucha - Job

Nejdelší strana: 81 cm

Litografie, 54x40 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha a vpravo dole tužkou tiskařem. Rám, pasparta, sklo. Limitovaná edice 288/300. Edice Nadace Alfonse Muchy.

Stav: Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

152364. Job
Zbývá:16 dnů, 9 hodin
Konec dražby:28.01.2026 20:13:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:7 000 Kč