Alfons Mucha - Girl with a Plate a folk Motiv

"Jet d´encre de gravure litographie", 57,2x54,6 cm. Signováno vpravo a vlevo dole v tisku Mucha. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Slepotiskové razítko F. Kupka Paris. Limitovaná edice 2/20. Vzadu certifikováno.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

101260. Girl with a Plate a folk Motiv
Dražba ukončena:03.09.2023 21:11:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč